Biuro rachunkowe PROFINIKS Warszawa Białołęka dojazd do klienta kompleksowe usługi księgowe niskie ceny księgowość białołęka
Zapraszamy na nową stronę firmy
Made with GlitterPhoto.net
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Cennik usług
Artykuły (206)
News (412)
Praca w biurze rachunkowym
FAQ (118)
Forum (2)
Ciekawe linki (29)
Szukaj

Wymiana linków
Wymiana linkami
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: dino
Artykuły: 3. Personel w firmie i ZUS
Zgłaszanie członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego – podstawowe zasady
Osoba pracująca informuje swojego pracodawcę o niepracujących członkach najbliższej rodziny. Pracodawca z kolei ma obowiązek zgłoszenia takich osób w ZUS do ubezpieczenia zdrowotnego jako członków rodziny swojego pracownika.
Do ubezpieczenia zdrowotnego pracownik może zgłosić nie tylko małżonka i dzieci do 26. roku życia (pod warunkiem kontynuowania nauki), ale również matkę, ojca lub dziadków, jeśli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym.


Zleceniobiorczyni w ciąży a zasiłek chorobowy i macierzyński
Zgodnie z ustawą o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Zleceniobiorczyni ma prawo zarówno do zasiłku chorobowego, jak i macierzyńskiego. Aby skorzystać z zasiłku chorobowego, musi przystąpić do ubezpieczenia chorobowego oraz musi minąć 90-dniowy okres wyczekiwania. Zasiłek macierzyński przysługuje bez okresu wyczekiwania.


Zwolnienie ze składek na FP i FGŚP po urlopie macierzyńskim i wychowawczym
Zgodnie z art. 104a ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz zgodnie z art. 9a ustawy z 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, począwszy od 1 stycznia 2009 r. pracodawcy nie muszą opłacać składek na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za pracowników powracających z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego. Okres zwolnienia z opłacania składek na FP oraz FGŚP wynosi 36 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po powrocie z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub z urlopu wychowawczego.


Świadczenia urlopowe – podstawowe zasady ujmowania w księgach
Zgodnie z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników ma obowiązek wypłacania świadczeń urlopowych na rzecz pracowników. Wysokość świadczeń nie zależy od sytuacji materialnej pracowników ani od długości stażu pracy.
Świadczenie otrzymuje każdy pracownik, który skorzystał w danym roku z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych. Wysokość świadczenia urlopowego nie może przekroczyć wysokości odpisu podstawowego, określonego w art. 5 ustawy o ZFŚS - odpowiedniego do rodzaju zatrudnienia pracownika.


Świadczenie rehabilitacyjne – komu przysługuje i w jakiej wysokości
Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje osobom ubezpieczonym, które po okresie pobierania zasiłku chorobowego są nadal niezdolne do pracy, a dalsze leczenie umożliwia odzyskanie zdolności do pracy. Osoby ubezpieczone mogą otrzymywać świadczenie przez okres niezbędny do przywrócenia zdolności do pracy, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy.
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Orły Rachunkowości
Made with GlitterPhoto.net
Certyfikat RODO
Made with GlitterPhoto.net
Rzetelna Firma
Made with GlitterPhoto.net
Certyfikat Profiniks
GlitterPhoto
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dino
30/05/2019 19:11
bardzo cenna informacja

Projekty Finanse i Księgowość PROFINIKS Michał Sierpowski

ul. Kąty Grodziskie 111/8D, 03-289 Warszawa (Białołęka)

tel: 604-109-906; (22) 675-12-95

profiniks@gmail.com


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie