Biuro rachunkowe PROFINIKS Warszawa Białołęka dojazd do klienta kompleksowe usługi księgowe niskie ceny księgowość białołęka
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Cennik usług
Artykuły (198)
News (398)
Ekipa Profiniks
Praca w biurze rachunkowym
FAQ (118)
Forum (2)
Ciekawe linki (29)
Szukaj

Wymiana linków
Wymiana linkami
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 413
Najnowszy Użytkownik: rrvwyjeybc
Wysoka jakość usług
Made with GlitterPhoto.net
Panorama Firm

Jesteśmy także na:

Panorama Firm – Odkrywaj blisko. Szukaj lokalnie.
Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego w I kw. 2017 nie ulegnie zmianie

Na podstawie art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, podstawa wymiaru zasiłku chorobowego przyjęta do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego nie podlega waloryzacji w I kwartale 2017 r.


michalsierpowski dnia listopad 28 2016 22:13:45 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 87 Czytań · Drukuj
Zwolnienia z podatku dochodowego od niektórych świadczeń

Od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2019 r. nie będzie pobierany podatek dochodowy od:

· świadczeń przyznanych osobom bezrobotnym i poszukującym pracy na dostosowanie posiadanych lub zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych oraz jako wsparcie zagrożonych likwidacją lub istniejących i tworzonych miejsc pracy (art. 2 ust. 1 pkt 27b ustawy o promocji zatrudnienia),

· świadczeń otrzymanych w ramach działań aktywizacyjnych, których celem jest podjęcie i utrzymanie przez bezrobotnego odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej (art. 2 ust. 1 pkt 9a ustawy o promocji zatrudnienia),


michalsierpowski dnia listopad 27 2016 18:28:31 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 87 Czytań · Drukuj
Ewidencje VAT zakupu i sprzedaży - elektronicznie do US

Począwszy od 1 stycznia 2017 r. w związku z dodaniem art. 193a do Ordynacji Podatkowej, mali oraz średni przedsiębiorcy będą podlegali obowiązkowi składania comiesięcznego pliku JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Pierwsze sprawozdania będą musieli złożyć do 25 lutego 2017 r. Mikroprzedsiębiorcy będą mieli taki obowiązek dopiero od 1 stycznia 2018 r.


michalsierpowski dnia listopad 25 2016 15:12:54 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 99 Czytań · Drukuj
W 2017 roku deklaracje VAT już tylko elektronicznie

Obszerna nowelizacja Ustawy o VAT, która ma wejść w życie od 1 stycznia 2017 roku, przewiduje m.in. zmiany w zakresie sposobu składania deklaracji podatkowych. Zgodnie z art. 99 znowelizowanej Ustawy: Deklaracje, o których mowa w ust. 1-6, 8-9, będzie się składać wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Obowiązek ten dotyczy zarówno deklaracji VAT-7, VAT-7K i VAT-7D, jak i informacji podsumowujących VAT-UE.


michalsierpowski dnia listopad 23 2016 21:39:02 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku ze zmianami w CEIDG

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przedsiębiorca powinien posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy wskazał we wpisie do CEIDG: adresu zamieszkania, adresu do doręczeń, adresu głównego wykonywania działalności i oddziałów (art. 16a ustawy). Mogą nim być: tytuł własności, umowa najmu, dzierżawa, użyczenie, inna forma zgody właściciela na wykorzystywanie lokalu na potrzeby działalności gospodarczej.

Przedsiębiorca w każdej chwili może zostać wezwany do przedstawienia tytułu prawnego do nieruchomości, której adres wskazał w rejestrze, a jeśli nie przedstawi go w terminie 7 dni, lub nie dokona stosownej zmiany we wpisie, to minister właściwy do spraw gospodarki może wykreślić, w drodze decyzji administracyjnej, przedsiębiorcę z CEIDG (ust. 2a i 2b w art. 35 Ustawy).


michalsierpowski dnia czerwiec 27 2016 21:20:42 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 189 Czytań · Drukuj
Wydatki poniesione w bieżącym roku dotyczące usług, które odbędą się w roku następnym

Zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy o rachunkowości, jeśli dana usługa np. usługa reklamy, czyli udział w targach zostanie wykonane w przyszłym okresie rozliczeniowym, to koszty działalności podstawowej zostaną zaliczone dopiero w roku ich wykonania.

Oznacza to, że koszty rozlicza się w czasie poprzez czynne rozliczenie międzyokresowych kosztów. Pod względem czasu i sposobu rozliczania kosztów należy się kierować zasadą ostrożności.


michalsierpowski dnia czerwiec 27 2016 20:53:55 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 198 Czytań · Drukuj
Samochody firmowe używane przez wspólników spółek osobowych lub pracowników do celów prywatnych

Na podstawie art. 12 ust. 2a-2c ustawy o PDOF wartość pieniężną nieodpłatnego świadczenia przysługującego pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych ustala się w wysokości:

- 250 zł miesięcznie - dla samochodów o pojemności silnika do 1.600 cm3;
- 400 zł miesięcznie - dla samochodów o pojemności silnika powyżej 1.600 cm3.

Wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych wiąże się z obowiązkiem dokonywania rozliczeń podatkowych, ale dotyczy sytuacji, gdy pojazd jest udostępniany pracownikowi. Pracownik uzyskuje wtedy przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia.michalsierpowski dnia czerwiec 27 2016 20:48:47 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 173 Czytań · Drukuj
Zmiany dotyczące zwolnienia z PIT dla dofinansowania przedszkoli pracownikom w ramach ZFŚS

W znowelizowanej treści art. 21 ust. 1 pkt 67a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawodawca dodał zapis o świadczeniach otrzymanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, związanych z pobytem dzieci osób uprawnionych do tych świadczeń w przedszkolach.

Oznacza to, że pracodawca, który refunduje swoim pracownikom koszt pobytu ich dzieci w przedszkolu i koszt ten jest finansowany z ZFŚS, jest zwolniony z podatku dochodowego i oskładkowania zusowskiego.michalsierpowski dnia czerwiec 27 2016 20:37:40 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 170 Czytań · Drukuj
ZUS i Urząd Skarbowy zajęły się kontrolowaniem drobnych sprzedawców, którzy nie założyli działalności

W ostatnich latach tego typu problemy spotkały m.in. osoby, które okazjonalnie sprzedawały stare używane rzeczy na serwisach aukcyjnych. Okazało się, że osoby, które sprzedawały takie rzeczy
w trochę większych ilościach, zostały potraktowane przez ZUS i skarbówkę jako oszuści pod względem prawnym. Urzędnicy od kilku lat wyszukują bowiem osób, które sprzedawały np. używane rzeczy na Allegro. Osoby takie co raz częściej otrzymują urzędową decyzję stwierdzającą, iż prowadzona przez nich sprzedaż internetowa: "prowadzona jest w sposób ciągły i zorganizowany oraz ma charakter zarobkowy". Na tej podstawie urzędy argumentują, iż działania takie noszą przesłanki do prowadzenia działalności gospodarczej, która powinna była zostać we właściwym czasie zarejestrowana, ale nie została. W związku z tym, urząd skarbowy nalicza zaległy podatek dochodowy od wszystkich przeprowadzonych w przeszłości transakcji, a ZUS nalicza zaległe składki nawet za kilka lat wstecz, wszystko to oczywiście powiększone o ogromne odsetki.michalsierpowski dnia czerwiec 27 2016 20:32:02 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 179 Czytań · Drukuj
Wyższe emerytury dla kobiet urodzonych po 1948

Nowelizacja dotyczy kobiet urodzonych po 1948 roku, które przed 1999 rokiem opiekowały się dziećmi na urlopach wychowawczych czy urlopach bezpłatnych, udzielonych na podstawie bezpłatnych urlopów dla matek pracujących, opiekujących się małymi dziećmi.

Zmiana dotyczy czasu, kiedy matka nie pracowała z powodu opieki nad dzieckiem: w wieku do lat 4 (do lat 3 na każde dziecko oraz łącznie - bez względu na liczbę dzieci - do 6 lat oraz na które ze względu na jego stan fizyczny, psychiczny lub psychofizyczny przysługuje zasiłek pielęgnacyjny - dodatkowo w granicach do 3 lat na każde dziecko).

Czas ten, przy ustalaniu kapitału początkowego matkom, obliczany jest po 1,3% podstawy wymiaru za każdy rok, z uwzględnieniem pełnych miesięcy.

michalsierpowski dnia maj 01 2016 12:00:14 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 245 Czytań · Drukuj
Zmiany dot. PKPiR w roku 2016

Główne zmiany związane z rozporządzeniem Ministra Finansów z 8 kwietnia 2016:

1. Zatory finansowe wynikające z nieuregulowania faktur - pierwsza ze zmian związana jest z zaległymi i niespłaconymi fakturami. Zostaje uchylony art. 24d ustawy o PIT. Dotychczas w myśl art.24d ustawy przedsiębiorca miał obowiązek korygowania kosztów uzyskania przychodów o kwotę wynikającą z faktury, która nie została uregulowana w terminie. Nie ma już takiego obowiązku.

2. Koniec wymogu podwójnego spisu z natury - do tej pory każda osoba prowadząca działalność gospodarczą zobowiązana była do sporządzania spisów z natury przynajmniej dwa razy w roku, tj. na początek i na koniec roku podatkowego. Nowe rozporządzenie wprowadza zasadę, zgodnie z którą osoby kontynuujące działalność, zwalnia się z obowiązku sporządzenia spisu z natury na dzień 1 stycznia. Wystarczy jeden spis sporządzony na koniec roku.

3. Zmiany we wzorze PKPiR - zmiana wzoru podatkowej księgi przychodów i rozchodów wiąże się z wprowadzeniem nowej ulgi podatkowej na badania i rozwój.

Dodatkowo wraz z nowym rozporządzeniem zniesiony zostaję obowiązek prowadzenia PKPiR w formie elektroniczno-papierowej.


michalsierpowski dnia maj 01 2016 11:24:38 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 257 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 37 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Rzetelna Firma
Made with GlitterPhoto.net
Certyfikat Profiniks
GlitterPhoto
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Projekty Finanse i Księgowość PROFINIKS Michał Sierpowski

ul. Kąty Grodziskie 111/8D, 03-289 Warszawa (Białołęka)

tel: 604-109-906; (22) 675-12-95

profiniks@gmail.com


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie